Časté dotazy

Odpovědi na to, co vás zajímá

Z JAKÉHO DŮVODU JSTE ZMĚNILI STRATEGII A SMAŽÍTE BRAMBŮRKY NA SLUNEČNICOVÉM OLEJI?

Důvod je velice jednoduchý. Naší strategií je dlouhodobě přinášet produkty, které obsahují co nejnižší podíl nasycených mastných kyselin. Naopak se v nich snažíme navýšit podíl nenasycených mastných kyselin, díky nimž jsou naše výrobky zdravější. Změnou oleje užívaného na smažení brambůrků jsme snížili podíl nasycených mastných kyselin ve výrobcích až o 80 %. Křupavé brambůrky připravované na kvalitním oleji mají specifickou, skvělou chuť.

POUŽÍVÁTE PALMOVÝ OLEJ V JINÝCH PRODUKTECH? V JAKÝCH?

Palmový olej stále používáme v některých druzích trvanlivého pečiva, a to hlavně z důvodu výsledných senzorických (chuťových) vlastností výrobků. Pro výrobu našich produktů se však používá výhradně certifikovaný palmový olej z udržitelné produkce, která vznikla na základě aktivit RSPO (Roundtable of Sustainable Palm Oil) a která v současné době činí již 40 % celosvětové produkce palmového oleje. Primární snahou RSPO je přitom zabránit dalšímu kácení deštných pralesů a podpořit práva tamních dělníků, vlastníků půdy apod.

CHYSTÁTE SE MĚNIT PŘÍPADNĚ I SLOŽENÍ TĚCHTO VÝROBKŮ?

O změnách složení výrobků, kdy by byl  palmový olej nahrazen slunečnicovým nebo řepkovým, přemýšlíme neustále a děláme testy produktů s těmito surovinami. Změna oleje má však někdy bohužel velký dopad na výslednou chuť. Naší primární snahou je poskytnout spotřebitelům výrobek, který jim bude chutnat. Zatímco změna oleje používaného na smažení brambůrků se projevila v senzorických vlastnostech produktu pozitivně, u některých druhů trvanlivého pečiva je tomu naopak. Použitím slunečnicového nebo řepkového oleje u některých druhů trvanlivého pečiva jsme bohužel nedosáhli chuťových vlastností, které by spotřebitel akceptoval. Ve srovnávacích testech tyto produkty dopadly výrazně hůře. Pokud by změna byla pozitivní, jsme přechodu na slunečnicový olej nakloněni.

JAK SPOLEČNOST INTERSNACK KONTROLUJE PŮVOD SVÝCH SUROVIN, MÁTE PŘEHLED O TOM, CO SE DĚJE?

Naší prioritou je dodávat zákazníkům bezpečné a chutné produkty, a to zásadně etickým a profesionálním způsobem. Naše přísné procesy proto jasně určují postupy prověřování původu surovin. V současné době tyto stanovené procesy beze zbytku následujeme a dodávky palmového oleje stejně jako jiných ingrediencí neustále monitorujeme.

JAKÉ JSOU VAŠE DOPORUČENÍ PRO SPOTŘEBITELE OHLEDNĚ VÝROBKŮ OBSAHUJÍCÍCH PALMOVÝ OLEJ?

Z hlediska výživové hodnoty a vlivu na lidské zdraví je důležité sledovat, pro které výrobky je palmový olej používán. Vzhledem k jeho složení se jedná o olej s vyšší termostabilitou než např. slunečnicový olej, je tedy obecně vhodnější do výrobků, které při výrobě procházejí vysokou teplotou. Z výživového hlediska by spotřebitelé měli rovněž sledovat celkové nutriční složení daného výrobku a jeho doporučené denní množství, které je u kvalitních a důvěryhodných výrobků vždy uvedeno na obalu. Naší prioritou je dodávat zákazníkům bezpečné a chutné produkty, a to zásadně etickým a profesionálním způsobem, proto pro výrobu našich produktů používáme výhradně certifikovaný palmový olej z udržitelné produkce.

PROČ UKONČUJETE VÝROBU NĚKTERÝCH PRODUKTŮ?

 Přestože nás velmi těší, že vám naše produkty chutnají, v některých případech dochází k ukončení jejich výroby a následnému stažení z prodeje. Tyto kroky volíme pouze v případech, kdy prodejní výsledky již nedosahují pozitivních hodnot a tím se k nám dostává signál, že dané produkty či příchutě nepatří mezi favority našich spotřebitelů. K ukončení výroby vybraných produktů přistupujeme velmi rozvážně. Vždy myslíme na to, aby naši spotřebitelé měli možnost si oblíbit produkty nové  –  neustále přemýšlíme nad tím, jaké nové příchutě zařadit do výrovníhio programu.  Hlídáme trendy, abychom svým zákazníkům přinášeli stále něco nového.

MOJE OBLÍBENÁ PŘÍCHUŤ BYLA STAŽENA Z PRODEJE, PLÁNUJETE V BLÍZKÉ DOBĚ OBNOVENÍ JEJÍ VÝROBY?

Jako při ukončení výroby některých výrobků i v případě příchutí se řídíme jejich prodejností, tedy oblibou u našich spotřebitelů. Jsme však velmi rádi za veškeré vaše názory a podněty. Je možné, pro velký zájem spotřebitelů se daná příchuť může v budoucnu objevit na trhu jako limitovaná edice. Pokud však byla příchuť stažena z prodeje, neplánujeme její opětovné zařazení do stálého portfolia našich produktů.
Kontaktujte nás na emailu info@intersnack.cz nebo přes Facebook - Bohemia Chips.

JSOU OBALY PRODUKTŮ RECYKLOVATELNÉ? DO JAKÉHO KONTEJNERU JE MOHU PO KONZUMACI VYHODIT?

Jsme rádi, že třídíte a že vám záleží na našem životním prostředí. Obaly od našich produktů můžete vhazovat do speciálních kontejnerů pro tříděný odpad s nápisem PLASTY. Více informací o třídění obalů můžete najít zde: www.eko-kom.cz.

PROČ JSOU SÁČKY S BOHEMIA CHIPS TAK NAFOUKLÉ?

Ochranná atmosféra, kterou plníme sáčky s Bohemia Chips, není vzduch, ale dusík. Ten pomáhá udržovat chipsy déle čerstvé a křupavé. Ochranná atmosféra však slouží také jako ochrana chipsů, které se díky ní v sáčku nelámou. Své zamilované chipsy si tak můžete vychutnat naplno – nejen dokřupava osmažené, ale také celé, nerozlámané. Dobrou křupavou chuť!